Recuperare parola
Toate conturile din vechea platforma au fost transferate . In cazul in care parola nu functioneaza apasa urmatorul link http://forum.jandarmi.ro/ucp.php?mode=sendpassword pentru a o recupera pe email .

O mare parte a postarilor sunt ascunse vizitatorilor dar vizibile utilizatorilor inregistrati si autentificati.

Canada

În această secţiune nu se pot iniţia topic-uri noi!
Aici găsiţi răspunsuri utile adunate din celălalte secţiuni ale forumului.
bodo76

Canada

Mesaj necititde bodo76 » Mie Ian 10, 2018 03:18

Salut,

Sunt un fost jandarm. Mi-am dat demsia in 2012 pentru a emigra in Canada. Odata cetatenia canadiana obtinuta am aplicat pentru Fortele Armate Canadiene. Era visul meu "canadian". Dosarul de competente si experienta a fost acceptat, examenul de aptitudini l-am trecut cu note foarte bune.

Problema s-a ivit acum insa. Mi se cere o proba "de liberare din forta armata straina", Jandarmeria fiind considerata o forta militara. Am prezentat adeverinta eliberata la demisie, am aratat livretul militar dar se pare ca nu e suficient.

Inainte sa incep demersurile, care le banuiesc de pe acum fara rezultat, pe langa minister, are cineva vreo idee de un document ce m-ar putea ajuta in situatia mea?

Va multumesc anticipat pentru disponibilitate!

Înapoi la “Întrebări frecvente”